Uczniowie klasy 1pua+2pub+3puc wybrali się pociągiem do Chojnowa, aby odwiedzić tamtejszą Bibliotekę Miejską. Podczas podróży dzieci z zainteresowaniem obserwowały wiosenne pola, łąki ,a na miejscu mogły podziwiać pięknie odrestaurowane budynki w chojnowskim Rynku.
W bibliotece czekało na nich pełne wrażeń spotkanie z literaturą. Uczniowie słuchali czytanych wierszy i bajek, a następnie obejrzeli coroczną wystawę „Malujemy samodzielnie i z pomocą”, na której zaprezentowano prace plastyczne z wyraźnymi akcentami czerwonej barwy. Wystawę można podziwiać przez dwa miesiące w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. Jest to 15 edycja tego przedsięwzięcia z naszej inicjatywy.
Zadowoleni i pełni wrażeń uczestnicy wycieczki wrócili pociągiem do Legnicy, zabierając ze sobą wiele miłych wspomnień.