16 czerwca 20206r. uczniowie klas1-3 edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w warsztatach edukacji ekologicznej przeprowadzonych przez pracowników Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A w Legnicy.
Głównym celem warsztatów było uświadomienie uczniom znaczenia wody w przyrodzie oraz w życiu codziennym każdego z nas. Uczniowie uzyskali odpowiedź na pytanie: Skąd się bierze woda w kranie? Rozmowa o wodzie uświadomiła uczniom, że każdego dnia przeciętnie zużywamy 160 litrów wody, a woda którą zużywamy trafia do oczyszczalni ścieków i jest ponownie uzdatniana. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w eksperymencie i oczyszczali wodę przez filtrowanie.