WARSZTATY SENSOPLASTYCZNE - WIOSENNA ŁĄKA
13 maja 2026
13 maja 2026r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej brali udział w warsztatach sensoplastycznych, których celem było usystematyzowanie wiedzy o zmianach zachodzących w przyrodzie wiosną i charakterystycznych cechach wiosennej łąki oraz poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych.
Warsztaty sensoplastyczne składały się z dwóch części: edukacyjnej i twórczej. W części edukacyjnej uczniowie utrwalali wiedzę na temat zmian w przyrodzie wiosenną porą oraz charakterystycznych cech wiosennej łąki, szukali również odpowiedzi na pytanie: Co nam daje łąka? Poznawali również wielozmysłowo kwiaty i zioła, które można spotkać na łące, jak również rozpoznawali na zdjęciach zwierzęta zamieszkujące łąkę.
Druga część – to była część praktyczna, dzieci rozprowadzały za pomocą pipety barwiki spożywcze na tacce z mlekiem tworząc w ten sposób ,,wiosenną łąkę”. Druga aktywność sensoplastyczna polegała na formowaniu kwiatów i motyli z masy solnej oraz ozdabianiu ich różnorodnymi rodzajami ziaren i przypraw.
