Wycieczka do Legnickiego Pola
6 maja 2026
Dnia 6.05.2026r. nasi uczniowie wyruszyli w historyczną podróż śladami Bitwy pod Legnicą do Legnickiego Pola. Mieli możliwość zwiedzić Muzeum Bitwy Legnickiej upamiętniające jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach średniowiecznego Śląska i Polski oraz zwiedzili Bazylikę. Następnie wyruszyli do remizy OSP, gdzie mieli możliwość bliżej przyjrzeć się pracy strażaka. Serdecznie dziękujemy Komendantowi za miłe przyjęcie i zorganizowanie warsztatów dla dzieci.
